Cégalapítás/cégmódosítás/ügyvédi tevékenységek

Cégalapításnál elkövetett legfőbb hibák:

  • A CÉGNEVET NEM MEGFELELŐEN VÁLASZTJÁK MEG CÉGALAPÍTÁS ELŐTT

Az eljáró személynek nincsen kellő tapasztalata a cégalapítás bírói gyakorlatát illetően, és nem ad kellő tájékoztatást arról, hogy a cégalapításhoz választott cégnév kellőképpen különbözik-e más, már bejegyzett cégek elnevezéseitől. Következmény: a cégalapítási kérelmet elutasítják, az időközben lefoglalt domain név, az aláírási címpéldányok, az elkészített bélyegző, stb., használhatatlanná válnak. A bankba több alkalommal kell elmenni, az összes cégiratot újra alá kell írni, és módosítani kell az időközben harmadik személlyel aláírt szerződéseket.

  • NEM KAP TÁJÉKOZTATÁST A KÉPVISELETI JOGVISZONY JELLEGÉNEK A HAVONTA FIZETENDŐ JÁRULÉKOKRA GYAKOROLT HATÁSÁRÓL

Milyen jogviszonyban látja majd el a személyes közreműködéssel járó tevékenységet a társaság képviselője
vagy tagja? Megbízási viszonyban vagy munkaviszonyban? Lehet-e egyáltalán a saját cégben munkaviszonyt létesíteni? Havonta mekkora a járulék mértéke? Mi a helyzet a természetbeni juttatásokkal?

A figyelmetlen vállalkozó a cégalapítás után abban a helyzetben találhatja magát, hogy rögtön módosítania kell a megalapított céget, vagy esetleg magasabb járulékot fizet, mint amennyit más esetben kellene.

  • AZ ÁFA FIZETÉSÉNEK MÓDJÁT NEM MEGFELELŐEN VÁLASZTJÁK KI A CÉGALAPÍTÁS ELŐTT

A cég jogosult lenne tárgyi adómentességre, vagy választhatna alanyi adómentességet, esetleg igényelhetne uniós adószámot, ám mindezek jelentőségéről, előnyeiről és szabályairól az ügyfél nem kap tájékoztatást a cégalapítás előtt.

A következmények: ÁFA bevalláshoz kapcsolódó adminisztráció és általános forgalmi adó fizetés feleslegesen (ellenkező esetben az ÁFA visszaigénylés lehetőségétől elesik).

  • A CÉGALAPÍTÁST KÖVETŐ ADATSZOLGÁLTATÁSI KÖTELEZETTSÉGEKRŐL NEM
    TÁJÉKOZTATJÁK

A cégalapítást követően mind az adóhivatal, mind a statisztikai hivatal felé, továbbá munkaviszony-létesítés esetén egyéb szervekhez is bejelentési kötelezettsége van a társaságnak. Ezen bejelentési kötelezettségek elmulasztásáért 500 ezer forintig terjedő bírságot szabhat ki az adóhatóság.

  • A CÉGALAPÍTÁST KÖVETŐEN CÉGE KÖNYVELÉSÉT SAJÁT MAGA AKARJA VÉGZI 

Amennyiben Ön nem könyvelő vagy adószakértő, szinte bizonyos, hogy a cégalapítást követő első üzleti évben szert tesz néhány százezer forintnyi bírságra. Az adózás rendjét meghatározó, és egyéb számviteli szabályok állandóan változnak. Ha Ön tudja is ezeket a változásokat követni, cége tevékenységének végzésére alig marad ideje a rengeteg adminisztráció miatt. Bízza szakemberre a könyvelési feladatokat, és foglalkozzon a cége gazdasági tevékenységével.

  • A CÉGALAPÍTÁS LEBONYOLÍTÁSÁRA NEM MEGFELELŐ SZAKEMBERT VÁLASZT

A saját vállalkozásáról van szó. Bízza profikra a cégalapítást, és az ahhoz szükséges cégeljárás lefolytatását. Ügyvéd partnereink olyan szakemberek, akik többéves cégjogi tapasztalattal rendelkeznek, és az elektronikus cégalapítás mindennapos feladat számukra.

KÉRJE SEGÍTSÉGÜNKET CÉGALAPÍTÁS TERÉN!

Kft alapítás munkadíja: 50.000.- FT

Amennyiben székhelyét nálunk helyezi el, úgy a cégalapítás ügyvédi munkadíjából 50% engedményt adunk, így Önnek a cégalapítás munkadíja csak 25.000.- FT

Irodáink

Buda - Office 1

budai irodánk címe:
H-1037, Budapest, Harang u, 12

Buda - Office 2

pesti irodánk címe:
H-1036 Budapest, Kolosy tér 5-6 fszt. 4

Pest - Office 3

pesti irodánk címe:
H-1148, Budapest, Angol u, 43